Anasayfa / Trafik Sigortası Fiyatları / En Hesaplı Trafik Sigortası Fiyatları ( 2016 yılı )

En Hesaplı Trafik Sigortası Fiyatları ( 2016 yılı )

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası zorunlu olan ve olası kaza esnasında 3. kişilerin maddi zararının karşılanması amacı ile yürürlükte olan uygulamadır.

Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezası Var Mıdır?

Trafik sigortası olmadan seyreden bir araç yakalanması halinde bağlanır. Ve araç sahibi zorunlu trafik sigortasını yaptırmadan aracını alamaz. Aynı zamanda aracın çekici ücretini de ödemek zorundadır.

Trafik Sigortası Nereden Yaptırılır?

Zorunlu trafik sigortası prim bedelleri sigorta şirketleri arasında farklılık gösterir. En uygun trafik sigortası yapılırken aracın hasar durumu , aracın yaşı , aracın modeli , ruhsatta adı yazılı kişiye ait ehliyet sahibinin bilgileri göz önünde bulundurulur. Araçta ne kadar az hasar var ise aracın sigorta işlemi için gerekli prim bedeli de aynı oranda düşer. Ayrıca zorunlu trafik sigortası yaptırılmak istenen aracın bulunduğu şehir de önem taşır. Büyük şehirlerde seyreden araçların sigorta bedelleri daha yüksek olur iken küçük şehirlerde kaza risk oranı daha az olduğu için sigorta prim bedelleri de aynı oranda düşer.

Trafik Sigortasının Kaskodan Farkı Var Mıdır?

Zorunlu trafik sigortası kaskodan farklıdır. Kasko yalnızca sahibini korur iken zorunlu trafik sigortası kazaya karışan ve zarar gören karşı tarafı korumaya yöneliktir. Kasko kişilerin iradesine bırakılmış iken trafik sigortası yaptırmak zorunludur. Kaskosuz trafikte seyrin cezası yok iken trafik sigortası olmadan trafikte dolaşmanın en ağır yaptırımı trafik sigortası olmayan aracın bağlanmasıdır.

En Hesaplı Trafik Sigortası Fiyatları

Zorunlu trafik sigortası prim bedeli her yıl değişiklik göstermektedir. Bu sebeple trafik sigortası için araştırma yaparken en hesaplı trafik sigortası primlerinin öğrenmek herkesin ilgilendiği bir konudur. En hesaplı trafik sigortası için internet siteleri üzerinden araştırma yapmak ve acentalar ile görüşmek en doğru yoldur. Sizin için en hesaplı trafik sigortasını araştırırken sizden ruhsat numaranız ve ehliyet bilgileriniz ile aracınızın modeli ile ilgili bilgiler istenir.

Zorunlu trafik sigortası sizi alkollü araç kullanırken aldığınız cezalara karşı korumaz. Sadece kaza gibi durumlarda karşı tarafın zararını karşılar. Bu sebeple alkollü araç kullanmaktan kazalara sebebiyet vermemek için kaçınmanız kendi yararınıza olacaktır. Zorunlu trafik sigortası için ödemeniz gereken primi ödemeden yola çıkmayınız.

Bir önceki yazımız olan Trafik Sigortası Primleri başlıklı makalemizde Trafik sigorta prim bedeli, Trafik sigorta primleri ve trafik sigortası primleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Bunları Kaçırma!

En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları ( 2016 yılı )

En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları ( 2016 yılı )

Ülkemizde her yıl milyonlarca araç trafiğe çıkmaktadır. Kazalar da araç sayısının artışına paralel olarak artış …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir