Anasayfa / Trafik Sigortası Fiyatları / En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları ( 2016 yılı )

En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları ( 2016 yılı )

Ülkemizde her yıl milyonlarca araç trafiğe çıkmaktadır. Kazalar da araç sayısının artışına paralel olarak artış göstermektedir. Bu sebeple devlet trafiğe çıkan her araç için zorunlu trafik sigortası uygulamasını gerçekleştirmektedir. Trafik sigortası olmadan yakalanan bir araç trafikten sigortası yapılana kadar çekilir.

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası olası bir kaza sonucu karşı tarafta meydana gelen hasarları karşılamak amacı ile zorunlu olarak yapılması gereken bir işlemdir.

Kasko ile Zorunlu Trafik Sigortası Aynı Değildir

Kasko yaptırmak zorunlu değil iken trafik sigortası yaptırmak zorunlu bir durumdur. Yine kasko işlemi kaskosu olan şahsı korur iken zorunlu trafik sigortasının amacı karşı tarafın hasarını karşılamaktadır.

Trafik Sigortası Prim Bedeli

Trafik sigortası prim bedelleri sigorta şirketleri tarafından belirlenmektedir. Prim bedelleri belirlenirken aracın hasar durumu ,ehliyet sahibi olan kişinin ehliyetinde meydana gelen ceza puanları yine aracın yaşı ,modeli göz önünde bulundurulur. Zorunlu trafik sigortası prim bedelleri her yıl değişiklik göstermektedir. Bu değişikliklerle beraber trafik sigortası prim bedelleri şirketten şirkete de değişiklik göstermektedir. Zorunlu trafik sigortası prim bedellerinin aynı zamanda şehirden şehire de değişiklik gösterdiğini görmekteyiz. Büyük şehirlerde sigorta primi bedelleri daha yüksek iken daha küçük şehirlerde sigorta prim bedelleri daha düşüktür. Sigorta prim bedellerinin şehirden şehire değişiklik göstermesinin sebebi araç sayısıdır. Araç sayısının fazla olduğu büyükşehirlerde kaza riski oranı yüksektir.

En ucuz trafik sigortası fiyatlarını araştırırken güvenilir sigorta şirketlerine başvuru yapmanız kendi yararınıza olacaktır. Zaten birçok sigorta şirketi internet siteleri aracılığıyla hizmet vermektedir. Buradan Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız, araç ruhsat numaranız, aracınızın modeli ve yaşı ile ilgili bilgileri girdikten sonra sizin için en uygun trafik sigortası fiyatları listesi ilgili site yöneticileri tarafından gönderilmektedir. Yine dilerseniz en ucuz trafik sigortası fiyatlarını öğrenmek için sigorta şirketleri ile tek tek görüşebilirsiniz. Dediğimiz gibi çoğu şirkette fiyatlar hemen hemen aynıdır. Trafik sigortası fiyatlarını belirleyen esas durum aracınızın hasar durumudur. Hasar durumu ne kadar az ise sigorta prim bedeli de o derecede azalacaktır. Yine sigorta prim ve değerlerini araştırırken kendiniz ve aracınız hakkında doğru bilgileri vermeniz yararınıza olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Trafik Sigortası Primleri başlıklı makalemizde Trafik sigorta prim bedeli, Trafik sigorta primleri ve trafik sigortası primleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Bunları Kaçırma!

en hesapli trafik sigortasi

En Hesaplı Trafik Sigortası Fiyatları ( 2016 yılı )

Trafik Sigortası Nedir? Trafik sigortası zorunlu olan ve olası kaza esnasında 3. kişilerin maddi zararının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir