Anasayfa / Trafik Sigortası Fiyatları / En Uygun Trafik Sigortası Fiyatları ( 2016 yılı )

En Uygun Trafik Sigortası Fiyatları ( 2016 yılı )

Her gün yeni bir araç trafiğe katılmakta ve her gün kaza riskleri artmaktadır. Artan kaza risklerine karşılık birçok sürücü kasko yaptırsa da yine de bu durum kaza sonrası yaşanan maddi sıkıntılara çözüm olamamaktadır. Kaskonun yanı sıra sürücüler zorunlu trafik sigortası yaptırmak zorundadır. Zorunlu trafik sigortası yaptırılmadığı takdirde aracınız bağlanabilir. Trafik sigortasının amacı kaza anlarında karşı tarafın hasarını karşılamaktır.

Trafik sigortası fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler hazine müsteşarlığı tarafından belirlenir. Ve aynı zamanda her trafik sigorta acentesi de kendisine göre bir fiyat aralığı belirlemektedir. Bu yazımızda sizlere en uygun trafik sigortası fiyatları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

2016 yılı en uygun trafik sigortası tarifelerini öğrenmek için internet üzerinden birçok acente ile iletişime geçebilirsiniz. Trafik sigortası için en uygun fiyat aralığını öğrenirken sigorta şirketlerine doğru bilgiler vermelisiniz. Aksi halde yanlış bir takım sonuçlarla karşılaşırsınız.

En uygun  trafik sigortası fiyatları araştırılırken araç ruhsat numarası istenir. Yine ehliyet sahibinin bilgileri de gereklidir. Zorunlu trafik sigortası yapılırken göz önüne alınan diğer kriterlerden belki de en önemli olanı araç hasar durumudur. Araç hasar durumu ne kadar az ise ödenecek prim bedeli de aynı oranda azalmaktadır.  En uygun trafik sigortası fiyatlarını araştırırken bu konu üzerinde köklü olan kuruluşlarla iş yapmanız kendi yararınıza olacaktır. Çünkü sigorta şirketleri içinde yeni olan bazı küçük işletmeler size zorluk çıkartabilir. Yani kendilerini riske atmamak için yüksek prim isteyebilirler.

Trafik sigortası işlemleri yapılırken dikkat edilen bir diğer kriter ise aracın bulunduğu şehirdir. Büyükşehirlerde seyreden araçlar için daha yüksek sigorta bedelleri istenir. Çünkü büyükşehirlerde kaza oranı daha yüksektir. Hatta siz aracınızı park yerine bıraksanız bile başına bir iş gelebilir. Küçük şehirlerde ise zorunlu trafik sigortası bedeli daha uygundur.

Zorunlu trafik sigortası olmadan trafiğe çıkan bir araç çevirme esnasında yakalanırsa araç bağlanır. Üstelik aracın çekici ücreti ve zorunlu trafik sigortası yapılmadan da araç sahibine teslim edilmez. Bu sebeple araçlar için zorunlu olan trafik sigortasını yaptırmanız kendi yararınıza olacaktır. En uygun trafik sigortası fiyatları için sigorta şirketlerinden bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Trafik Sigortası Primleri başlıklı makalemizde Trafik sigorta prim bedeli, Trafik sigorta primleri ve trafik sigortası primleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Bunları Kaçırma!

En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları ( 2016 yılı )

En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları ( 2016 yılı )

Ülkemizde her yıl milyonlarca araç trafiğe çıkmaktadır. Kazalar da araç sayısının artışına paralel olarak artış …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir